سختی گیر مغناطیسی در واحد مرکزی خبر
سختی گیر مغناطیسی در واحد مرکزی خبر

سختی گیر مغناطیسی در واحد مرکزی خبر

متن مصاحبه مهندس شریفزاده با واحد مرکزی خبر :

طراحی و ساخت سختی گیر مغناطیسی

اصفهان / واحد مرکزی خبر/علمی
سختی گیر مغناطیسی ( بهبود دهنده مغناطیس ) در اصفهان طراحی وساخته شد.
برای طراحی وساخت این دستگاه درمدت دو سال حدود یک میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت پایا تجارت از شرکتهای دانش بنیان گفت: با استفاده از فن آوری سختیگیری مغناطیسی در چیلرها به خصوص در ورودی کندانسور نه فقط از بروز لایه های رسوب در آنها جلوگیری می شود بلکه به مرور زمان رسوبهای موجود نیز از بین می رود و نیاز به سختی گیری شیمیایی یا اسیدشویی برطرف می شود.
آقای شریف زاده افزود: این فناوری در صنعت تاسیسات ، بتن ،سیمان وکشاورزی بیشتر کاربرد دارد .
وی گفت: نمونه خارجی این دستگاه که سازنده آن شرکتهایی آمریکایی ، آلمانی وانگلیسی هستند 11 میلیون و 200 هزار ریال است که با بومی سازی قیمت آن به یک ششم مشابه خارجی رسیده است.
مخترع اصفهانی افزود: سختی گیری و رسوب زدایی مغناطیسی به عنوان یک روش غیر شیمیایی و بدون نیاز به موادشیمیایی افزودنی به آب و سازگار با محیط زیست با خواص بسیار مفید دیگربرای صنایع مختلف همواره به عنوان جایگزین مناسبی برای روشهای پیشین مطرح است.
مدیرعامل شرکت پایا تجارت جلوگیری از تشکیل رسوب ، حذف رسوبهای پیشین ، افزایش بازدهی مبدلهای حرارتی ،افزایش بازدهی برودتی چیلر و افزایش حلالیت آب را از مهمترین مزایای دستیابی به این فن آوری دانست و گفت:کاهش حدود 12 درصدی مصرف سوخت ، بی نیاز ی به سختی گیرهای معمولی، نگهداری آسان و اقتصادی بویلر، حذف آثار نامطلوب سختی و رسوب از دیگر قابلیتهای دستگاه است.
دستگاه سختگیرمغناطیسی با شماره 68705 در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.
0002

لینک اصل خبر

2 نظر

  1. با سلام.بنده جهت استفاده در زندگی انسان از آهنربای مغناطیسی استفاده کردهام و نتیجه خوبی بدست آوردهام اما برای استفاده در پرورش کرم ( ورمی کمپوست) وتهیه کود به کمک احتیاج دارم اگر اطلاعات یا کمکی از دستتان بر می اید به من که در نیشابور هستم و کلیه همکارانم یاری رسانده اید . متشکریم

    • سلام دوست عزیز

      مسئله شما نیاز به صحبت بیشتر و تعامل بیشتر دارد.
      لطفاً با شماره 09127032259 و یا 09133064003 تماس بگیرید تا موضوع را پیگیری کنیم