مشکلات رسوب در ایران و جهان

یکی از مشکلات دستگاههای صنعتی و خانگی که با آب کار میکنند ناشی از جرمی( رسوب) است که درون لوله ها بسته میشود.

کارخانجات صنعتی و کارگاهها سالانه مجموعا دهها میلیارد ریال برای تمیز نمودن ویا تعویض قطعات و خرید مواد شیمیایی برای شستشو لوله ها هزینه میکنند، همچنین هزینه توقف تولید و فرایندها را لازم است به این موضوع اضافه نمود که بیش از هزینه های تعمیرات می باشد.

اکثرکشورهای جهان با مشکل سختی آب مواجه هستند از طرفی مواد شیمیایی مصرفی صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می نماید که به سادگی قابل ترمیم ویا جبران نیست.
با افزایش آلودگی کره زمین و وجود باران های اسیدی که سبب تولید اسید کربنیک با غلظت بیشتری میشود این زمینه را بوجود آورده تا توان حلالیت املاح افزایش یابد که خود باعث افزایش سختی آب میگردد.
وجود سالهای خشک و کم باران نیز مزید بر علت شده و غلظت املاح را افزایش میدهد.

رسوب زدای مغناطیسی  ( Magnetic Water Treatment ) در سال 1945 توسط مهندس بلژیکی به نام theo vermeim اختراع شد . پس از 5 سال و در همان سال ها بیش از 50 کشور از جمله آمریکا ، شوروی ، فرانسه ، انگلیس و دیگر کشورهای صنعتی از MWT در صنعت بهینه سازی آب استفاده کردند. و امروزه در اکثر کشورهای جهان با رضایت کامل از عملکرد آن مورد استفاده قرار می گیرد و مردم جهان به تحقیق و تجربه دریافته اند MWT جایگزین مطمئن برای نرم کننده های دیگر آب مثل ستون رزینی می باشد.
همه این مشکلات و هزینه ها با پدیده ای جدید و موثر به نام دستگاه رسوب زدای مغناطیسی قابل حل می باشد.
آب به عنوان ماده ای فراوان و ارزان به وفور برای مقاصد فراوانی در صنعت استفاده می شود. اما در اکثر موارد به دلیل پایین بودن کیفیت آب و همچنین وجود املاح و مواد معدنی فراوان در آب،محدودیت هایی برای صنعتگران به وجود می آورد.
از این رو بشر کوشیده به روشهای مختلف این محدودیت ها را برطرف کند. روشهای مختلفی در این زمینه وجود دارد. که اکثرا با صرف هزینه های هنگفت و زمان همراه است.
مایلیم این افتخار را داشته باشم شما را با یکی از جدید ترین و کم هزینه ترین روش سختیگیری و تصفیه آب آشنا کنیم.